Přeskočit na hlavní obsah

Spolupráce - Recenze: Horor Jessabelle

Mám tady další článek v podobě spolupráce, tak já věřím v to že se Vám bude líbit. :))) 


Krásné pondělní odpoledne milé čtenářky,
Minulý pátek jsme vyrazili na Zličín do obchodního centra Metropole. Šli jsme totiž do kina na horor Jessabelle.  Sama horory moc nemusím, ale u tohohle mě zaujal trailer. V dnešním článku chci celý film zhodnotit.
Oficiální text:
Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí.

Začnu tedy s hodnocením obsazení. Sarah Snook podle mě roli ochrnuté Jessie ztvárnila dobře.(Vadili mi akorát časté pohledy do výstřihu hlavní aktérky.) Dokázala podle mě velmi dobře projevit emoce patřící k dané situaci. Moc se mi líbila i matka Jessie, která byla psychicky "mimo" myslím si, že něco takového je těžké zahrát. Ostatní herecké výkony nebyla také vůbec špatné.

Výběr prostředí rozhodně pomohl celkovému výsledku filmu. Tmavý dům s minimem nábytku. Starý a zničený nábytek, kapající kohoutky, děsivá zrcadla,vrzající podlahy a schody. Před domem navíc jezero s molem. Nedaleko od domu lom i "bažina" kde se odehrávají Vodoo rituály. Tohle vše dokázalo navodit tu správnou atmosféru.

Scénář filmu podle mě byl okoukaný. Ve většině hororů totiž najdeme osobu nebo osoby, které se nastěhují do domu. A během chvíle se ukáže, že tam nejsou sami. Tak to bylo i tady. Voodoo, které se objevilo v tomto filmu mi přišlo neokoukané, ale příliš mi do filmu nesedlo.

Film obsahoval více nestrašidelných a pro někoho i nezáživných scén. Sem tam se objevili i scény pro mě nechutné. Například hned na začátku autonehoda Jessie a jejího snoubence. Samozřejmě když se jedná o horor nesměly chybět strašidelné scény. Musím říct, že u většiny scén jsem se moc nebála. Ale u pár scén jsem se lekla "démona" lekla.

"Démon" byl ztvárněn přijatelně. Žádný přehnaně strašidelný, ale zase ne hezký. Podle mě se trochu podobal Samaře z hororu Kruh.

Nejlépe bych ohodnotila scénu ve vaně, kdy je Jessie dána do vany ošetřovatelkou, která poté odejde, Najednou se zaklapnou dveře. Vana se začne čímsi plnit. Netuším jestli to byla krev (Připadalo mi to moc tmavé na krev) a nebo se jednalo o bahno z přilehlých bažin? Z tohoto se poté zhmotnil démon, který se snažil Jessie zabít. Ta se dokázala dostat z vany ven, ale démon ji pronásleduje a probíhá boj. Nakonec do koupelny přibíhá otec Jessie a vidí ji vyděšenou. Po démonu ani stopa.

Celkově bych film působila průměrně. Protože mě tolik nezaujal a čekala jsem od něj více.
Tomuto filmu dávám 50 % hlavně kvůli konci, který mi přišel nesmyslný a zmatený. Nikdo jsme nepochopili jak to vlastně mělo být.

Pokud chcete tento film vidět doporučuji si počkat na to až film vyjde na DVD nebo ho budete moc zhlédnout online.

Byli jste někdy na hororu v kině ?
Chcete abych psala recenze a tipy na filmy/knížky?

Komentáře

  1. Já snad nikdy na hororu nebyla, co si tak zpětně vybavuju. Residenta evila nepovažuju za horor :D
    Zní to zajímavě, online na to asi pak mrknu :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vsem moc dekuji za koment! :-)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Spotřebováno (Září 2017)

Po delší době tu mám také spotřebováno, jelikož jsem toho moc nespotřebovala a když ano, tak mi to přítel povyhazoval, ale tohle jsem si schovala. Jedná se o takové mužské spotřebováno :D


Recenze: Sprchový gel Adidas

Já Vás zdravím, jak se máte? Je sobota večer a já píši recenzi. :))

Info ze stránek elnino.cz - ZnačkaAdidasmyslí na muže i ženy, kteří milují sport nejen v oblasti módy a doplňků, ale také v oblasti kosmetiky. Na potřeby mužů je zaměřena také řadaAdidas After Sport, která zpříjemňuje péči o tělo i vlasy po sportu díky produktům 3v1.
Péče o tělo, pleť i vlasy 3v1 - Desítky přípravků v koupelně jsou výsadou spíše žen, muži dávají většinou přednost funkčnosti, a právě pro ty, kteří si chtějí dopřát kvalitní péči o tělo i o vlasy v jediném produktu, je určena řada Adidas After Sport. Sprchové gely jsou vhodné pro tělo, tvář i vlasy, díky obsahu proteinů navrací unavené pokožce po sportovním výkonu její přirozenou hydrataci.
Balení sprchový gel má 400 ml, je v klasickém adidasovém obalu s uzávěrem na zacvaknutí. Po stranách to má takové vroubkování, což je dobré na uchycení ve sprše. 
Vůně to voní opravdu perfektně! Má to příjemnou citrusovou pánskou vůni, přítel si ho velmi oblíbil. 


Co na ně…

New (147)

Zdravím, při čtvrtečním dni, dnes nám tu pršelo, ale opět je sluníčko a je teplo, těším se na víkend, kdy má být až 25 stupňů, což je opravdu paráda! :) Momentálně tu mám pár novinek, koupila jsem si jen jednu věc, zbytek mi přišlo na testování a také výhra s bloguByla jsem v tetě a tam jsem si všimla výprodejového stojanu a našla jsem tam makeup Fit me od Maybelline, je super, že jsem tam vůbec našla ještě tento světlý odstín 110, byli tam poslední dva, takže jsem hodně ráda, sedí mi dokonale a velmi dobře kryje! :) A potom u pokladny jsem dostala vzoreček této novinkové masky od Loreal, dala mi zrovna černou což jsem velmi potěšena a už se těším na víkend, kdy ji vyzkouším! :)